Geefwet dicht bestaande omissie in Wet IB 2001 omtrent de herroepelijke schenking

Onderdeel van de ondanks gepresenteerde Geefwet is de invoering van een negatieve giftenaftrek. De auteurs gaan onderstaand achtereenvolgens in op de wenselijkheid van de negatieve giftenaftrek, de redactie van de nieuwe regeling en de invloed van de nieuwe regeling op bij de invoering van de negatieve giftenaftrek reeds herroepen schenkingen. Daarnaast dien de auteurs een voorstel aan de wetgever om de negatieve giftenaftrekregeling zodanig aan te vullen dat recht wordt gedaan aan de bij de begiftigde van een herroepen schenking 'achtergebleven' waarden van de schenking.

Onderdeel van de onlangs gepresenteerde Geefwet is de invoering van een negatieve giftenaftrek (Kamerstukken II 2004/12, 33 006, nr. 2). Door de uitbreiding van artikel 3.139, tweede lid Wet IB 2001 wordt een wettelijke mogelijkheid geïntroduceerd tot het ongedaan maken van een door de belastingplichtige in het verleden genoten voordeel ten aanzien van een aftrekbare gift die hij of zij herroept. hierna gaan wij kort in op de wenselijkheid van een dergelijke bepaling in de Wet IB 2001 en de gevolgen hiervan.

Klik hier om het volledige artike 'Geefwet dicht bestaande omissie in Wet IB 2001 omtrent de herroepelijke schenking' te lezen (FBN november 2011) 

 

Contact

wittevrouwensingel 1

Bruggink & Van der Velden
Advocaten Belastingadviseurs BV

Wittevrouwensingel 1
3581 GA Utrecht
tel: +31 (030) 23 223 73
fax: +31 (030) 23 223 90

e-mail
algemeen:
info@bvdv.nl

faillissementen:
insolventie@bvdv.nl


Direct naar:

Natuurschoonwet.comnatuurschoonwet.com
Wij zijn mede gespecialiseerd in het landgoederen- regime. Kijkt u daarvoor op onze speciale website »»
FaillissementsverslagenFaillissementsverslagen
Overzicht van de faillissementen die bij ons kantoor in behandeling zijn »»
Algemeennut.nlAlgemeennut.nl
Voor een volledig beeld van het algemeen- nut-regime verwijzen wij u naar onze speciale website »»

Copyright © 2008 Bruggink & Van der Velden Advocaten en Belastingadviseurs BV | Sitemap | Algemene Voorwaarden | Disclaimer | Contact